نشریه دانشجویی مستضعفین

امام خمینی (ره): من امیدوارم که یک حزب به اسم حزب مستضعفین در تمام دنیا به وجود بیاید و همه مستضععفین با هم در این حزب شرکت کنند و... ندای اسلام را و وعده اسلام را که حکومت مستضعفین بر مستکبرین است و وراثت ارض برای مستضعفین است متحقق کنند. صحیفه امام جلد 9 صفحه 280

نشریه دانشجویی مستضعفین

امام خمینی (ره): من امیدوارم که یک حزب به اسم حزب مستضعفین در تمام دنیا به وجود بیاید و همه مستضععفین با هم در این حزب شرکت کنند و... ندای اسلام را و وعده اسلام را که حکومت مستضعفین بر مستکبرین است و وراثت ارض برای مستضعفین است متحقق کنند. صحیفه امام جلد 9 صفحه 280

نشریه دانشجویی مستضعفین
آخرین نظرات

بیانیه

جمعه, ۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۴۷ ق.ظ

بیانیه کانون عدالتخواه قسط در انتقاد به فضای سیاسی دانشگاه صنعتی شاهرود در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی:

"دانشگاه مبدا همه تحولات است"؛ این سخن حضرت امام رحمة‌الله‌علیه به این معناست که اگر خدای ناکرده در شناخت و قوه تحلیل سیاسی دانشجویان ضعفی پدیدار شود، دانشگاه به مبدآ تحولاتی نامطلوب برای انقلاب مبدل خواهد شد. هر تشکل دانشجویی انقلابی و هر مجموعه مرتبط با تصمیم در حوزه دانشگاه در این باره مسئول است. مقام معظم رهبری در این باره رمی فرمایند: " معنای صحیح سیاسی بودن دانشگاه ها همان «قدرت تحلیل سیاسی داشتن» است، نه تبدیل شدن به بلندگویی برای احزاب و گروه های مختلف. چرا که این «عدم استقلال» دور شدن از هدف اصلی «سیاسی شدن دانشگاه ها» است. «بنده یک وقت عرض کردم دانشگاه ها باید سیاسی باشند و دانشجو باید سیاسی باشد. معنای این حرف آن است که دانشجو باید قدرت تحلیل سیاسی داشته باشد تا جبهه بندی های دنیا را بشناسد."

  اما قدرت تحلیل سیاسی و حاکمیت عقلانیت سیاسی در دانشگاه چگونه است که محقق می شود؟

در دوران حساسی همچون انتخابات مجلس شورای اسلامی با اهمیتی بسیار بالا و با تذکرات متعددی که مقام معظم رهبری درمورد حساسیت شرایط و کمین ضد انقلاب برای نفوذ دشمن دادند، اهمیت اقدامات روشنگرانه در فضای دانشگاه چندین برابر می شود. متاسفانه در دانشگاه شاهرود جلوگیری از برگزاری نشست ها و جلساتی با حضور نامزد های انتخاباتی امکان بصیرت افزایی موثر را از مجموعه های انقلابی سلب نمود و در نتیجه فضای مطلوب تحلیلی و سیاسی مورد نیاز در این برهه حساس محقق نشد و درخواست های مجموعه های انقلابی همچون کانون عدالتخواه قسط دانشگاه صنعتی شاهرود برای برگذاری این جلسات به جایی نرسید، مسئولین دانشگاه فضایی بسته بوجود آوردند و با این طرفند با زیرکی توانستند در مقابل امر رهبری قد علم کنند.

نتیجه این چنین تصمیمات نا‌به‌جا، منجر به آن شد که دیدیم برخی گروه ها و مجموعه های دانشجویی تا چه حدی در سیالات سیاسی غرق شدند، به بله‌قربان‌گوی جریان‌های سیاسی تبدیل شدند و ابزار هایشان را در اختیار آنان  قرار دادند و به تریبونی برای احزاب و گروه ها مبدل شدند. دلیل این امر چیزی جز بی بصیرتی و غفلت این گروه ها و نیز مسئولین دانشگاه از بیانات و تبیانات حضرت آقا نبود.

آنجایی که حضرت آقا فرمودند: " خدا لعنت کند آن دست هایی را که تلاش کرده اند و می کنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند"، ما این دست ها را در دانشگاه خود شناخته ایم و هم صدا با رهبر انقلاب به شما می گوئیم که لعنت خدا.... .

بله، زمانی که شما جلوی ایجاد فضای نقد و قضاوت عادلانه را در دانشگاه می گرفتید غافل بودید از اینکه این سرکوبگری نا به جا باعث خواهد شد که دانشگاه به دامن نا اهل جریانات سیاسی گرفتار خواهد شد و افرادی به پیاده نظام این جریانات تبدیل خواهند شد. همانطور که شاهد بودید مجموعه این مسائل منجر به این شد که دانشگاه نه به فضای عقلانی و سیاسی مطلوب مقام معظم رهبری بلکه به میدان تاخت و تاز غیر قانونی سیاست زدگان مبدل شود و شأنیت سیاسی دانشگاه خدشه دار گردد.

این گونه رفتار از سوی آقایان مسئول باعث ایجاد جوی کنترل نشدنی از بی قانونی در دانشگاه شد که جلوگیری از وقوع آن حتی از عهده حراست دانشگاه هم خارج بود. مسئول این بی قانونی ها مستقیما متوجه کسانی است که اینگونه جو خفقان آن هم با استناد بر قانونی خود نوشته و خلاف خواسته و فرمان رهبری را بوجود آوردند.

ولی خطا کاران در این مسئله باید بدانند که از قضا در این گلوگاه ها است که تشکل ها و مجموعه های راستین انقلابی از غیر آن باز شناخته می شوند و مسئولین غرض‌مند از علاقه مندان به آینده انقلاب اسلامی تشخیص داده می شوند و العاقبه للمتقین.

کانون عدالتخواه قسط دانشگاه صنعتی شاهرود-تاریخ: 7/12/94

 

 • نشریه دانشجویی مستضعفین

نظرات  (۱)

 • علی ملااسماعیلی-حمید عباسی نرمیق
 • بسیار عالی...چون نوشتید مجموعه های انقلابی دیگه مثال زدن نمیخواد غیر از اونجایی که نتیجه گیری شده الباقی متن رو میشه خلاصه تر نوشت.اجرتون با سید وسالار شهیدان

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی